Maaotteluissa ja muissa arvokisoissa 2021

5.-7.3.2021 EM-hallit, Torun (POL )

N korkeus: 3. Ella Junnila TP 196
M 60 m alkuerät:: 32. Samuli Samuelsson IkaalU 6,75
M Korkeus karsinta: 12. Daniel Kosonen TP 216
M seiväs karsinta: 12. Urho Kujanpää TP 535

 

16.5.2021 Kilpakävelyn Euroopan joukkuemestaruuskilpailut, Podebrady (CZE)

M 50 km: 2) Aleksi Ojala Urjalan Urheilijat 3.48.25

 

19.-20.6.2021 EM joukkuemestaruus 1.liiga, Cluj-Napoca (ROU)

M Korkeus: 5) Daniel Kosonen Tampereen Pyrintö 220

N 100 m aj: 7) Reetta Hurske Tampereen Pyrintö 13,30 1.3


9-12.7.2021 EM22, Tallinna (EST)

M22 Korkeus: 9) Daniel Kosonen Tampereen Pyrintö 210
M22 Kuula: 7) Arttu Korkeasalo Lielahden Kipinä 18,93

N22 400m aj.: ae 29) Frida Hämäläinen Tampereen Pyrintö 1.00.54
N22 Kiekko: 2) Helena Leveelahti Virtain Urheilijat 57,09


15.-18.7.2021 EM19, Tallinna (EST)

M19 100 m: 18-20) Eino Vuori Hämeenlinnan Tarmo 10,66 0.1
M19 1500 m: 6) Santtu Heikkinen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.49,56
M19 10-ottelu: 10) Aleksi Savolainen Tampereen Pyrintö 7243
M19 4×100 m: ae 12) Suomi 40,88 Joukkueessa mukana Eino Vuori Hämeenlinnan Tarmo

N19 Pituus: 9) Nea Lento Tampereen Pyrintö 609 2.3
N19 Keihäs: 9) Siiri Elomaa Tampereen Pyrintö 48,62
N19 7-ottelu: 1) Saga Vanninen Tampereen Pyrintö 6271


30.7.-8.8.2021 Olympialaiset, Tokio (JPN)

M 50 km kävely: 38) Aleksi Ojala Urjalan Urheilijat 4.14.02

N 100 m aj: 29) Reetta Hurske Tampereen Pyrintö 13,10
N korkeus: 22-14) Ella Junnila Tampereen Pyrintö 186
N 7-ottelu: 17) Maria Huntington Tampereen Pyrintö 6135


17.-22.8.2021 MM19, Nairobi (KEN)

M19 100 m: ve 10) Eino Vuori Hämeenlinnan Tarmo 10,43 0.4
M19 1500 m: 9) Santtu Heikkinen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.49,14
M19 10-ottelu: 5) Aleksi Savolainen Tampereen Pyrintö 7183
M19 4×100 m: ae 10) Suomi 50,88 Joukkueessa mukana Eino Vuori Hämeenlinnan Tarmo

N19 7-ottelu: 1) Saga Vanninen Tampereen Pyrintö 5997

 

4.-5.9.2021 Ruotsi-ottelu, Tukholma (SWE)

M 100 m: 5) Samuli Samuelsson Ikaalisten Urheilijat 10,73 -0.7
M 200 m: 5) Samuli Samuelsson Ikaalisten Urheilijat 21,47 0.5
M 1500 m: 5) Santtu Heikkinen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3.47,51
M 400 m aj: 6) Lauri Eneh Tampereen Urheilijat -38 53,18
M 4×100 m: 1) Suomi 39,76 Joukkueessa mukana Samuli Samuelsson Ikaalisten Urheilijat
M Korkeus: 4) Daniel Kosonen Tampereen Pyrintö 209, 6) Matias Mustonen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 205
M Seiväs: 3) Urho Kujanpää Tampereen Pyrintö 532
M 3-loikka: 5) Topias Koukkula Kangasalan Urheilijat -68 15,62 -1.5
M Kuula: 5) Arttu Korkeasalo Lielahden Kipinä 18,58
M 3-ottelu: 5) Juuso Hassi Oriveden Ponnistus 2145
M 10000 m kävely: 2) Aleksi Ojala Urjalan Urheilijat 40.59,94

N 100 m aj: 1) Reetta Hurske Tampereen Pyrintö 13,30 0.1
N 400 m aj: 6) Frida Hämäläinen Tampereen Pyrintö 59,78
N 4×400 m: Frida Hämäläinen Tampereen Pyrintö
N Korkeus: 2) Ella Junnila Tampereen Pyrintö 188
N Kuula: 5) Kaisa Kymäläinen Oriveden Ponnistus 15,31
N Kiekko: 6) Helena Leveelahti Virtain Urheilija 52,10
N 3-ottelu: 3) Miia Sillman Tampereen Pyrintö 2496


4.-5.9.2021 Nuorten Ruotsi-ottelu, Tukholma (SWE)

M17 400 m: 1) Antti Sainio Tampereen Pyrintö 49,46, 3) Jere Haapalainen Tampereen Pyrintö 50,16
M17 800 m: 3) Konsta Uuttera Tampereen Pyrintö 2.02,14
M17 110 m aj.: 2) Konsta Kankainen Tampereen Pyrintö 14,13 -0.6
M17 300 m aj.: 1) Antti Sainio Tampereen Pyrintö 36,90, 2) Jere Haapalainen Tampereen Pyrintö 37,92
M17 Korkeus: 4) Teemu Laurikainen Oriveden Ponnistus 195
M17 4 × 400 m: 1) Suomi 3.21,17 Joukkueessa mukana Jere Haapalainen, Antti Sainio ja Konsta Uuttera Tampereen Pyrintö

N17 1500 m ej.: 3) Nora Kytäjä Lempäälän Kisa Yleisurheilu 5.10,92
N17 3-loikka: 1) Sanni Lento Tampereen Pyrintö 12,07 -0.4
N17 Kiekko: 1) Iiris Veijola Hämeenlinnan Tarmo 45,38
N17 3-ottelu: 2) Vilma Väliharju Tampereen Pyrintö 2324, 3) Anni Nurminen Tampereen Pyrintö 2323