Maaotteluissa ja muissa arvokisoissa 2018

11.11.2017 PM-maastot, Middelfartissa (DEN)

N 7,5 km: 20) Janica Mäkelä Forssan Salama 31.25

M19 6,0 km: 24) Leevi Keronen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 20.27, 25) Julius Mäkinen Tampereen Pyrintö 20.27

 

11.2.2018 Hallimaaottelu SWE-FIN-NOR-DEN/ISL, Uppsala (SWE)

M 60m: 3) Samuli Samuelsson Ikaalisten Urheilijat 6,76, 5) Otto Ahlfors Ikaalisten Urheilijat 6,80

M 800m: 8) Jaakko Laakso Tampereen Pyrintö 1.56,43

M Kolmiloikka: 1) Topias Koukkula Kangasalan Urheilijat -68 15,95

N 3000m: 8) Janica Mäkelä Forssan Salama 9.51,14

N 60m aidat: 2) Lotta Harala Tampereen Pyrintö 8,22, 3) Reetta Hurske Tampereen Pyrintö 8,23

N Korkeus: 4) Laura Rautanen Vilppulan Veikot 183

N Kuula: 2) Kaisa Kymäläinen Oriveden Ponnistus 15,98

 

5.-6.5.2018 MM-kilpakävelyn joukkuemestaruuskilpailut, Taicang (CHN)

50 km kävely -) Aleksi Ojala Urjalan Urheilijat DQ

 

9.-10.6.2018 PM-moniottelut M/N22,19,17, Jessheim (NOR)

N 7-ottelu 7) Olivia Mäkinen Tampereen Pyrintö 3693

 

16.-17.6.2018 FIN-SWE-EST moniottelut, Pärnu, (EST)

M 10-ottelu: 5) Juuso Hassi Oriveden Ponnistus 7258

N 7-ottelu: 8) Miia Sillman Tampereen Pyrintö 5116 -) Maria Huntington Tampereen Pyrintö DNF

 

5.-8.7.2018 EM17, Győr (HUN)

M17 3000m: 13) Julius Mäkinen Tampereen Pyrintö 8.45,36

M17 kuula: karsinnan 14) Vesa Leveelahti Virtain Urheilijat 17,31

M17 1000 m viesti: ae 12) Suomi 2.02,40. Joukkueessa mukana Julius Mäkinen Tampereen Pyrintö.

 

10.-15.7.2018 MM19, Tampere

N19 3000 m: 17) Astrid Snäll Forssan Salama 9.32,25

N19 3000 m ej: ae 10) Astrid Snäll Forssan Salama 10.12,67

N19 kuula: karsinnan 20) Helena Leveelahti Virtain Urheilijat 13,68

N19 kiekko: 2) Helena Leveelahti Virtain Urheilijat 56,80

 

6.-12.8.2018 EM, Berliini (GER)

M seiväs: karsinnan 17) Urho Kujanpää Tampereen Pyrintö 536

M 4x100 m: 6) Suomi 38,92. Joukkueessa mukana Otto Ahlfors Ikaalisten Urheilijat.

M 50 km kävely: -) Aleksi Ojala Urjalan Urheilijat DNF

N 100 m aj: ve 18) Reetta Hurske Tampereen Pyrintö 13,20 0,2

N 3000 m ej: ae 19) Janica Rauma Forssan Salama 9.41,70

N kiekko: karsinnan 24) Helena Leveelahti Virtain Urheilijat 53,56

 

11.-12.8.2018 PM-nelimaaottelu M/N19, Hvidovre (DEN)

M19 5000 m: 6) Leevi Keronen Lempäälän Kisa YU 16.41,59

M19 korkeus: 4) Daniel Kosonen Tampereen Pyrintö 202

N19 800 m: 4) Jemina Forss Tampereen Pyrintö 2.14,32

N19 3000 m: 4) Astrid Snäll Forssan Salama 10.14,89

N19 3000 m ej: 1) Astrid Snäll Forssan Salama 10.12,06

N19 pituus: 4) Olivia Mäkinen Tampereen Pyrintö 581 5,1

 

11.-12.8.2018 Nordic-Baltic  M/N22, Gävle (SWE)

M22 200 m: B-erä 1) Ville Aarnivala Tampereen Pyrintö 21,96 2.2

M22 korkeus: 1) Matias Mustonen Lempäälän Kisa YU 205

M22 kuula: 3) Samuli Kyrönviita Ikaalisten Urheilijat 16,61

M22 4x100 m: 3) Suomi 40,89. Joukkeessa mukana Ville Aarnivala Tampereen Pyrintö

N22 100 m aj: 1) Julia Enarvi Tampereen Pyrintö 13,68 1.9

 

31.8.-1.9.2018 Ruotsi-ottelu, Tampere

M 100 m: 5) Otto Ahlfors Ikaalisten Urheilijat 10,48 0.8

M Seiväs: 3) Urho Kujanpää Tampereen Pyrintö 525

M Kolmiloikka: 2) Topias Koukkula Kangasalan Urheilijat -68 15,40 0.6

M 4x100 m: 1) Suomi 39,14. Joukkueessa mukana Otto Ahlfors Ikaalisten Urheilijat.

M 10000 m kävely: 6) Aleksi Ojala Urjalan Urheilijat 42.49,86

N 10000 m: 6) Astrid Snäll Forssan Salama 35.28,14

N 100 m aj: 3) Reetta Hurske Tampereen Pyrintö 13,27 0.4

N 3000 m ej: 2) Janica Rauma Forssan Salama 9.55,99, 4) Astrid Snäll Forssan Salama 10.07,67

N Pituus: 2) Maria Huntington Tampereen Pyrintö 630 0.3

N Kuula: 4) Kaisa Kymäläinen Oriveden Ponnistus 15,72, 6) Suvi Helin Tampereen Pyrintö 14,97

N Kiekko: 3) Helena Leveelahti Virtain Urheilijat 53,55

 

1.9.2018 Ruotsi-ottelu M/N17, Tampere

M17 400m: 2) Joel Turkka Tampereen Pyrintö 49,50

M17 1500m: 2) Julius Mäkinen Tampereen Pyrintö 4.10,73

M17 2000m ej: 2) Santtu Heikkinen, Lempäälän Kisa YU 6.13,82

M17 Korkeus: 4) Ville Tuki Tammelan Ryske 192

M17 Seiväs: 3) Jami Siira Tampereen Pyrintö 440

M17 Kuula: 2) Vesa Leveelahti Virtain Urheilijat 17,74

M17 4x100 m: 2) Suomi 41,49. Joukkueessa mukana Joel Turkka Tampereen Pyrintö.

M17 4x400m: 2) Suomi 3.32,34. Joukkueessa mukana Joel Turkka Tampereen Pyrintö.

N17 400m aj: 3) Pinja Heinonen Tampereen Pyrintö 63,88

N17 Pituus: 3) Nea Lento Tampereen Pyrintö 575 0.7

N17 Kolmiloikka: 2) Nea Lento Tampereen Pyrintö 12,14 0.8

N17 4x400m: 2) Suomi 3.53,03. Joukkueessa mukana Pinja Heinonen Tampereen Pyrintö.