Jäsenseurat

HämSY:n jäsenseurojen yhteystietoja

Eräjärven Urheilijat (www.erajarvenurheilijat.com)

yh. Kuivanen Teuvo, Honkatie 2 A 5, 35100 Orivesi, 040-709 3140, teuvo.kuivanen(at)kolumbus.fi

nv. Lemmetty Anu, Kekoniityntie 17, 35220 Eräjärvi, 040-518 0066. lemmetty.anu(at)gmail.com

 

Forssan Salama (www.forssansalama.fi) (Tiedot päivitetty 25.3.2019)

Toimisto, Vilppaankatu 1, 30100 Forssa, 050-401 5203, forssansalama(at)surffi.net

pj. Olli-Pekka Hakala, Viitakuja 39, 30100 Forssa, 0400-725 213, olli-pekka.hakala(at)eerikkilä.fi

vv.+nv. Lahti Atte, IX linja 14, 30100 Forssa, 044-280 8874, laht.atte(at)gmail.com

kv. Savage Eila, Villenpolku 1, 31600 Jokoinen, 040-571 5606, eila.savage(at)surffi.net

kk.  Lehtonen Jouko, Hykkiläntie 44, 31300 Tammela, 0500-498 480, lehtonen.jouko(at)outlook.com

 

Harjulan Halla (www.harjulanhalla.fi) 

yh. Harala Sanni, Kurkilinnantie 22, 36120 Suinula, 040-090 5197, sanni.harala(at)gmail.com

 

Humppilan Veikot (www.humppilanveikot.nettisivu.org)

yh. Nokkala Riitta, Kirkkopellontie 17, 31640 Humppila, humppilanveikot(at)gmail.com

kv. Jokela Katja, 050-411 1506, katjahelenaanneli(at)gmail.com

 

Humppilan Yri (www.humppilanyri.fi) (Tiedot päivitetty 25.3.2019)

Toimisto, Kesonkulmatie 42, 31640 Humppila, 0500-886 663, heikki.uusi-kamppa(at)luukku.com

yh. Laakso Tuija, Välimäentie 100, 31640 Humppila, 040-724 4100, tuija.laakso2(at)luukku.fi

kk. Uusi-Kämppä Heikki, Kesonkulmatie 42, 31640 Humppila, 0500-886 663, heikki.uusi-kamppa(at)luukku.com

nv. Hyytiäinen Jaana, jaana.hyytiainen76(at)luukku.com

 

Hämeenlinnan Kisa (www.hameenlinnankisa.fi) (Tiedot päivitetty 8.4.2018)

yh.+pj. Vuorinen Seppo, 050-408 3109, vuorinen.sepi(at)gmail.com

 

Hämeenlinnan Tarmo (www.hameenlinnantarmo.sporttisaitti.com) (Tiedot päivitetty 8.4.2018)

Toimisto, Palokunnankatu 12, 13100 Hämeenlinna, hameenlinnantarmo.tsto(at)gmail.com

yh.+kk. Koskela Kirsi-Marja, Polttopallonkuja 7, 13500 Hämeenlinna, 045-179 6870, hameenlinnantarmo.kmk(at)gmail.com

vv.+ nv.+kv. Markkanen Ari, Hirventie 1 i, 13500 Hämeenlinna, 045 6084150, hameenlinnantarmo.markkanen(at)gmail.com

 

Ikaalisten Urheilijat (www.ikaalistenurheilijat.fi)

yh.+nv.+kv.+kk. Samuelsson Harri, Urpunistinkatu 3 B 8, 39500 Ikaalinen, 050-555 1391, harri.samuelsson(at)ippnet.fi

vv. Mäkelä Antti, Kyrösjärventie 33, 39500 Ikaalinen,  043-217 0390, antti.makela(at)ikaalinen.fi

Mäkelä Kalle, Pärkönkatu 18, 39500 Ikaalinen, 0500-231 854, kalle.makela(at)ikaalinen.fi

 

Ikurin Vire (www.ikurinvire.fi)

Toimisto, Tuohikorventie 27-29, 33340 Tampere, 050-570 3575, ikurinvire(at)gmail.com

yh.+vv.+nv. Lahtinen Heikki, Kalkun Viertotie 1 B 25, 33330 Tampere, 040-756 7490, heikki.lahtinen47(at)gmail.com

kv. Lahtinen Jenni, Kalkun viertotie 1 E 20, 33330 Tampere, 045-633 2335, jennihelena81(at)gmail.com

 

Kangasalan Kisa (www.kangasalankisa.fi)

yh.+kk. Rintala Ari, Rekitie 2, 36240 Kangasala, 0500-631 239, ari.rintala(at)machinetool.fi

vv. Sallinen Satu, 040-708 9361, saija.sallinen(at)gmail.com

nv. Kauppinen Jukka, Viserryskuja 10 C 9, 36110 Ruutana, 050-321 0355, jukka.kauppinen(at)tampere.fi

 

Kangasalan Urheilijat-68 (www.ku-68.com) (Tiedot päivitetty 18.2.2014)

yh. Herkman Sanna, Viertolantie 2, 36240 Kangasala, 050-599 6169, sanna.herkman(at)linkosuo.fi

vv.+nv.+kv. Heinonen Risto, Isolukontie 8 B 19, 36220 Kangasala, 040-537 4847, risto.hei(at)gmail.com

kk. Hakala Jouko, Ruutanantie 830 B 2, 36110 Ruutana, 0400-549 537, jouko.hakala(at)trestongroup.com

 

Koo-Vee (www.koovee.fi) (Tiedot päivitetty 8.4.2018)

Toimisto, Fagerström Jari (Koo-Vee), Sarvijaakonkatu 32, 33540 Tampe­re, 

0207 482 632, jari.fagerstrom@koovee.fi

 

Kunto-Pirkat (www.kuntopirkat.fi)

yh. Lindroos Tapio, Sepänkatu 2 B 47, 33230 Tampere, 0500-773 023, yleisurheilu(at)kuntopirkat.fi

 

Kylmäkosken Veikot (www.kylve.fi) (Tiedot päivitetty 28.3.2017)

yh. Vainio Vesa, Poutalantie 35, 37910 Akaa,  040-087 7464, vainive(at)hotmail.com

 

Kyröskosken Ponsi (www.ponsi.sporttisaitti.com)

yh.+kv. Yrjölä Matti, Kyrönkatu 15, 39200 Kyröskoski, 040-521 5279, matti.yrjola(at)mbnet.fi

 

Lamminpään Korpi (www.lamminpaankorpi.fi) (Tiedot päivitetty 5.5.2015)

Toimisto, Ylöjärventie 63, 33420 Tampere, 040-749 9785, lako(at)lamminpaankorpi.fi

yh. Rantala Markku, Lannemäentie 10, 33420 Tampere, 041-525 5072, markku.t.rantala(at)gmail.com

kv. Iltanen Timo, Kullaantie 6 A 10, 33960 Pirkkala, 0400-737 277, iltavaara(at)gmail.com

vv.+nv. Minkovitsch Jari, Mustikkamäentie 3-7 F 21, 33480 Ylöjärvi, 050-574 6578, jari.minkovitsch(at)lamminpaankorpi.fi

 

Lempäälän Jyry (www.lempaalanjyry.sporttisaitti.com)

yh. Paasivirta Ari, Kukonkorventie 34, 37560 Lempäälä, 0400-636 488, ari.paasivirta(at)gmail.com

 

Lempäälän Kisa Yleisurheilu (www.lekiyu.net) (Tiedot päivitetty 8.4.2018)

Toimisto, c/o Markku Ruonavaara, Piipontie 2 B 17, 37550 Lempäälä, lekiyu(at)lekiyu.net

yh.+pj. Ruonavaara Markku, Piipontie 2 B 17, 37550 Lempäälä, 040-527 4671, markku.ruonavaara(at)lekiyu.net

vv. Ranta Veli-Matti, Kuljun Asematie 7, 37560 Lempäälä, 045-110 7078, veli-matti.ranta(at)lekiyu.net

nv. Mänty Kirsi, 040-8335005, kirsi.manty(at)lekiyu.net

kv. Niemelä Hannu, Nallenpolku 9, 37560 Lempäälä, 050-569 8687, hannu.niemela(at)lekiyu.net

 

Lielahden Kipinä (www.lielahdenkipina.fi)

yh. Alin Tapani, Kivikaarenkatu 10, 33400 Tam­pere, 040-543 9752, tapani.alin(at)suomi24.fi

 

Längelmäen Urheilijat (Tiedot päivitetty 24.3.2015)

yh.+nv. Hämelahti Maarit, Längelmäentie 126, 35400 Längelmäki, 040-764 8049, maarit.hamelahti(at)pp.inet.fi

 

Mäntän Urheilijat (www.mantanurh.fi)

yh. Lehtinen Arto, Virtasalmentie 20, 35800 Mänttä, 044-298 4562, arto.lehtinen(at)wippies.com

 

Nokian Pyry (www.nokianpyry.fi) (Tiedot päivitetty 26.3.2019)

yh. Vuorinen  Mikko, Verkatehtaankatu 5 D 22 33100 Tampere, 040-0963 790, mikko.vuorinen(at)nokianpyry.fi

pj. Salmela  Leo, Suumaantie 4 37200 Siuro,  040-768 7654, leo.salmela(at)gmail.com

 

Nokian Urheilijat (https://nouyleisurheilu.sporttisaitti.com) (Tiedot päivitetty 26.3.2019)

yh.+kv.+kk. Kivioja Esa, Manttaalimutka 17, 37120 Nokia, 050-335 6207, esa.k.kivioja(at)fi.abb.com

vv. Helenius Rami, Torvisienenkatu 17, 37130 Nokia, 040-726 4442, helenius.rami(at)gmail.com

nv. Assi Steurs assisteurs@hotmail.com 040 733 0184

pj. Niemelä Johanna, Siurontie 590, 37200 Siuro, 040-755 0187, johannaniemela1(at)gmail.com

 

Oriveden Ponnistus (https://oriveden-ponnistus.sporttisaitti.com/) 

yh.+kv. Valjakka Jarkko, Lehdistöntie 31, 3500 Orivesi, 050-308 0866, jarkko.valjakka(at)tuni.fi

vv. Taalikka Lasse, Isovainionkaari 3, 35100 Orivesi as, 040-964 2734, lasse.taalikka(at)patria.fi

nv. Reuna-Hakkio Jane, Kasvitarhantie 13, 35100 Orivesi

kUotila Kalle, Ilmarintie 1, 35300 Orivesi, 0400-934 091, kallej.uotila(at)gmail.com

kk. Hietanen Hannu, Särkäntie 18 B 14, 35300 Orivesi, 050-596 2411

 

Pirkkalan Pirkat (www.pirkkalanpirkat.fi) (Tiedot päivitetty 26.3.2019)

yh. Malm Roosa, Pereentie 27, 33950 Tampere, roosa.malm(at)pirkkalanpirkat.fi

 

Pälkäneen Luja-Lukko (www.palkaneenluja-lukko.net) (Päivitetty 23.5.2018)

yh. palkaneenll.yu@gmail.com

vv.+nv.+kv. Kanerva Mari, Kuusistontie 12, 36600 Pälkäne, 0400-99 0444, kanerva_mari(at)hotmail.com

kk. Laine Markku, Honkakuja 6, 36600 Pälkäne, 040-516 2222, markkulaine(at)elisanet.fi

 

 

Ruoveden Pirkat (www.ruovedenpirkat.sporttisaitti.com)

yh. Mikkonen Ilpo, Pohjankyläntie 396, 34450 Jäminkipohja, 050-590 2666, ilpo.mikkonen(at)gmail.com

kv. Mikkonen Outi, 046-543 2744, outi.mikkonen(at)gmail.com

 

Sahalahden Kunto

yh. Lahtinen Taisto, Ala-Partalankuja 4 B 8, 36420 Sahalahti, 041-547 9370, taisto.lahtinen.sahalahti(at)luukku.com

 

Tammelan Ryske (www.tammelanryske.fi) (Tiedot päivitetty 8.4.2018)

Toimisto, Koulukatu 5 A 13, 30100 Forssa, 044-7733 234, seura(at)tammelanryske.fi

yh. Hovila Sirpa, Metsätähdentie 65, 31340 Porras, 045-6409 529, yleisurheilu@tammelanryske.fi

vv.+nv. Rekola Johanna, Alikyläntie 94, 31340 Porras, 050-3377 097, jtrekola(at)gmail.com

kv. Laukkanen Kaisa, 050-910 7193, kaisa.laukkanen(at)surffi.net

kk. Syrjälä Anu, Portaantie 779, 31340 Porras, 040-751 1306, anuski76(at)hotmail.fi

 

Tampereen Maratonklubi (www.tampereenmaratonklubi.com) (Tiedot päivitetty 26.3.2019)

Toimisto, Kylpylähotelli Rantasipi Eden, Paratiisikatu 2, 37120 Nokia

yh. Pullinen Timo, Tahmelankatu 28 A4, 33240 Tampere, 050-306 6201, timotpullinen(at)gmail.com

 

Tampereen Pyrintö (www.tampereenpyrinto.fi) (Tiedot päivitetty 28.3.2019)

Toimisto, Pyhäjärvenkatu 5H, 33200 Tampere, 050-352 0982, toimisto(at)tampereenpyrinto.fi

yh. Hakanen Jarmo, Pyhäjärvenkatu 5 H, 33200 Tampere, 050-554 1358 , jarmo.hakanen(at)tampereenpyrinto.fi

nv. Savijoki Pauliina, Pyhäjärvenkatu 5 H, 33200 Tampere, 040-845 5187, pauliina.savijoki(at)tampereenpyrinto.fi

vv. Suihko Marjukka, 040-835 3221, marjukka.suihko(at)pirkkala.fi

kv. Hakanen Elisa, Pyhäjärvenkatu 5 H, 33200 Tampere, 050-352 0982, elisa.hakanen(at)tampereenpyrinto.fi

 

Tampereen Urheilijat -38 (http://tu-38.sporttisaitti.com/yleisurheilu/(Päivitetty 27.3.2019)

Toimisto, Sarvijaakonkatu 32, 33540 Tampere, 040-938 3842, toimisto.tu38(at)gmail.com

yh.+vv. Pelto Mika, Hankosarvenpolku 6, 37560 Lempäälä, 040-519 8397, mika.pelto(at)gmail.com

nv. Saari Elina, Kyynärönkulma 2, 33880 Lempäälä, 040-544 5338, saari.elina(at)gmail.com

kv+kk. Heimonen Jukka, Lehmustie 7, 33880 Lempäälä, 050-3174381, jheimonen2004(at)gmail.com

 

Teiskon Urheilijat (www.teisku.fi) (Päivitetty 28.3.2019)

yh. Pitkänen Riku, Vähä-Koverontie 40, 34260 Terälahti,  050-517 8715, rikupitkanen(at)pkpoy.com

 

Teivo Stayers (http://teivostayers.fi) (Päivitetty 28.3.2019)

teivostayers@teivostayers.fi

yh. Niemelä Mika, 040-537 9888, mika@skr-koti.fi

 

Toijalan Vauhti (http://toijalanvauhti.yhdistysavain.fi) (Tiedot päivitetty 28.3.2019)

yh.+kv. Uolamo Kari, Sontulantie 39, 37800 Akaa, 040-527 7360, kari.uolamo(at)gmail.com

vv. Anttonen Keijo, Siltamäentie 50 A2, 37800 Akaa, 040-5894277, keijoanttonen(at)hotmail.com

nv. Talvitie Julia, Palteelanniitty 6, 37800 Akaa, 040-519 9747, julia.talvitie(at)gmail.com

kv. Moisio Tuulikki, Lähteentie 5, 37800 Akaa, 040 821 0346, tuulikki.moisio(at)upm.com

 

Tuuloksen Säkiä

yh. Lampinen Kirsi, Jankurintie 4, 14810 Tuulos, 040-539 5005

 

Urjalan Urheilijat (www.urjalanurheilijat.fi) (Tiedot päivitetty 27.3.2019)

Urheilukuja 1, 31760 Urjala, 040-823 4923, urjalanurheilijat@gmail.com

yh+pj. Rajala Satu, Tampereenväylä 401, 31760 Urjala, 040-823 4922, satu.rajala1(at)pp.inet.fi

kv. Rajala Tero, Peurantie 6 C 6, 31760 Urjala, 040-522 3401, tero.rajala1(at)luukku.com

vv. Vesakoski Johanna, Patterimäentie, 31700 Urjala as, 041-432 3870, johanna.vesakoski(at)gmail.com

nv. Antila Tanja, Moisintie 6, 31760 Urjala, 040-7505662, tanja.p.antila(at)gmail.com

kk. Vesakoski Olli, Patterimäentie 34, 31700 Urjala as, 040-752 9637, olli.vesakoski(at)gmail.com

 

Valkeakosken Haka (www.valkeakoskenhaka.fi/yleisurheilu) (Tiedot päivitetty 28.3.2019)

Toimisto, toimisto(at)valkeakoskenhaka.fi, 044 5353439

yh.+kv. Karjalainen Juha, Laiduntie 8, 37630 Valkeakoski, 0400-729 524, juha.pekka.karjalainen(at)gmail.com

vv. Koskinen Sami, Palokunnantie 3, 37860 Kärjenniemi, 0500-418 413, sami.koskinen(at)pp4.inet.fi

nv. Närvä Petri, Oppikatu 8, 37600 Valkeakoski, 040-197 0460, petri.narva@gmail.com

kk. Perälä Ari, Perkiöntie 2 a 3, 37600 Valkeakoski, 040-664 6139, ariperala(at)gmail.com

 

Vehmaisten Urheilijat (www.vehu.fi) (Tiedot päivitetty 23.7.2019)

toimisto, Kangasalantie 120, 33730 Tampere, vehu(at)vehu.fi

yh. Nieminen Veli, Rasulankatu 2 A 7, 33730 Tampere, 050-555 3385, veli.nie­minen(at)hotmail.com

 

Vesilahden Visa (http://vesvi.sporttisaitti.com) (Tiedot päivitetty 28.3.2019)

yh. Kuusjärvi Matti, vesvi.yleisurheilu@gmail.com

 

Viialan Valtti (www.viialanvaltti.sporttisaitti.com) (Tiedot päivitetty 23.7.2019)

yh. Pentinniemi Piia,  Kuorttilantie 14, 37830 Akaa, 0407287729,   pihela2(at)hotmail.com

 

Vilppulan Veikot

yh. +kv. Lehtomäki Erkki, Hietakankaantie 11, 35700 Vilppula, 050-527 8356, eki.lehtomaki(at)suomi24.fi

vv. Ekola Pekka, Hietakankaantie 7, 35700 Vilppula, 050-593 1959, pekka.ekola(at)manttavilppula.fi

 

Virtain Urheilijat (www.virtainurheilijat.fi/yleisurheilu) (Tiedot päivitetty 23.7.2019)

Toimisto, Virtaintie 15, 34800 Virrat, 050-586 7350, virtu(at)virtainurheilijat.fi

yh.+kv.  Sihvonen Tanja, Tapiontie 8, 34800 Virrat, virtuyu(at)virtainurheilijat.fi,, 050 5318124

 

Västilän Voima (www.vastilanvoima.fi) (Tiedot päivitetty 28.3.2019)

Toimisto, Keskustie 49 B 10, 35300 Orivesi, 040-937 5882, urheiluseura(at)vastilanvoima.fi

yh. Tuomala Jyrki, Keskustie 49 B 10, 35300 Orivesi, 040-9375 882, tuomaalat(at)kolumbus.fi

 

Yleisurheilu-Team

yh. Siltanen Panu, Siltasentie 66, 36420 Sahalahti, pk 03-376 3058, 0400-648 547, fax 03-3763658, panusiltanen(at)hotmail.com

 

Ylöjärven Urheilijat (www.ylojarvenurheilijat.fi) (Tiedot päivitetty 28.3.2019)

Toimisto, Soppeentie 6, 33470 Ylöjärvi, eve.teponoja(at)gmail.com

yh.+kv. Teponoja Eveliina, Marttanperäntie 46, 33450 Siivakkala, 040-411 4637, eve.teponoja(at)gmail.com

nv. Niemi Tanja, Vehkakuja 2 B 5, 40700 Jyväskylä, 040-525 9518, tanja.j.niemi(at)student.jyu.fi

 

Ypäjän Yllätys

Toimisto, Vääri Anne, Pertuntie 5, 32100 Ypäjä, 045-236 3136, liikuntavastaava(at)ypajanyllatys.fi

 

yh = Yhteyshenkilö

vv = Valmennusvastaava

nv = Nuorisovastaava

kv = Kilpailuvastaava

kk = Kunniakierrosvastaava