Piiriottelu 2019

Piiriottelussa ti 30.7. kisaavat N/M17 joukkueet Satakunnasta, Hämeestä, Varsinais-Suomesta ja Etelä-Pohjanmaalta. Joukkue valitaan tilastojen ja N/M17 pm-kisojen perusteella. Yksi urheilija voi osallistua kahteen lajiin ja viestiin.

Piiriotteluun 2019 Hämeenlinnaan Kaurialan kentälle järjestetään bussikuljetus Tampereelta Pirkkahallilta (B-hallin puolelta) klo 15.00. Sama bussi kuljettaa moukarinheittäjät Liinalammelle ja takaisin (lähtien kello 16.05)  Takaisin bussi lähtee viimeisen lajin päätyttyä, noin klo 21.

Kisapaikalla on järjestetty ruokailu. 

Ilmoitathan tuletko yhteiskuljetuksella vai omalla kyydillä mahdollisimman pian (mika.pelto@gmail.com tai 040 5198397). Omilla kyydeillä tulevia toivotaan paikalle viimeistään tuntia ennen oman lajin alkua sekä toivotaan jäämään kannustamaan oman lajin loputtua.

Joukkueenjohtaja: Mika Pelto 040 5198397

ALUSTAVA JOUKKUE (27.7.) JA AIKATAULU

 

17:15M moukariLeevi LipponenLeKiYuJuha NärhiLeKiYu
17:15N moukariIlona VerhoKangKiAino-Kaisa SihvonenVirtU
17:30M 110m aj.Aleksi SavolainenTP  
17:30M seiväsKonsta KankainenTPVerneri VesalaForssSa
17:30M pituusVeeti VainionpääIkaalUMikko MäkipääIkaalU
17:30M keihäsJuho KahelinTPKasperi ValonenTP
17:30N seiväsLotta Alasaukko-ojaTPIida KujanpääTP
17:30N pituusEmilia HeinoTPAnna PyykköOrPo
17:30N keihäsSiiri ElomaaTPPinja KiantaLeKiYu
17:45N 100m aj.Venla VäliharjuTP  
17:45N korkeusAino AaltoHämeenlTMaiju SaukkosaariTP
18:00M 100mEino VuoriHämeenlTJoel TurkkaTP
18:10N 100mVilma VäliharjuTPErika VälkkynenHämeenlT
18:35N 400m aj.Helmi TarkiainenTPAnni NurminenTP
18:50M 400m aj.Kasperi ValonenTPJaakko LinnusTP
19:00M 3-loikkaAleksi SavolainenTPJuho KahelinTP
19:00M 400mJulius LehtoTU-38Roope TurunenIkaalU
19:00N kuulaOona ViljanenOrPoMeri ElomaaTP
19:10N 400mRosa MuurasniemiTP  
19:20M 3000m käv.Akseli LeinoUrjUOtto AhonenTP
19:20N 3000m käv.Salla KorpiIkurinVi  
19:25M kiekkoJuho LeveelahtiVirtULeevi LampenLeKiYu
19:25N kiekkoVenla VäliharjuTPAnni VähäkoskiTU-38
19:45M korkeusManu MäenpääLeKiYuJoonatan VeijolaHämeenlT
19:45M 800mPatrik JärvinenTPArvi VäreHämeenlT
19:55N 800mVilma PatrikainenNoUIda-Sofia SimolaHämeenlT
20:05M 3000mOskari KangasniemiIkaalUKonsta MäntyvaaraTP
20:05N 3-loikkaEmilia HeinoTPJanika JokinenTU-38
20:10M kuulaJuho LeveelahtiVirtULeevi LampenLeKiYu
20:20N 3000mHelmi KarjainenLeKiYuMaria PeltoniemiTP
20:35N 4x100m    
20:45M 4x100m