Kilpailukalenteri + pm-kisa tuloksia

Kilpailukalenteri 2020

 

Täydelliset kutsut löytyy osoitteesta kilpailukalenteri.fi

Tuloksista julkaistaan vain pm- ja vattenfall-seuracup-kilpailujen tulokset, muuten tulokset löytyvät tilastopajan-sivuilta.

03.06.Pyrinnön heitotTampere
03.06.VehUn KesäkisatTampere
04.06.LeKi YU:n viikkokisa ILempäälä
04.06.SeurakisatLempäälä
06.06.Pyrinnön heitotTampere
07.06.Akaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala
07.06.HämSY:n pm-ratakävelytUrjala
07.06.KieKuMo Cup I Virrat
10.06.Kesäkuun MoukariKankaanpää
10.06.Hämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna
10.06.NoU Kesäkuun Kisat Nokia
11.06.Pyrinnön heitotTampere
11.06.LeKi YU:n viikkokisa IILempäälä
11.06.SeurakisatLempäälä
11.06.SisulisätOrivesi
13.-14.06.Railin ja Kielon heittokisatTampere
13.06.Forssan Salaman hyppykisatForssa
13.06.Kuulan kutsukilpailuIkaalinen
14.06.Eeles Landström GamesAkaa, Toijala
14.06.KieKuMo Cup II Virrat
14.06.Ryskeen Kesä-CUPTammela
15.06.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
15.06.Ylöjärven avoimet kaupungin mestaruuskilpailutYlöjärvi
16.06.Pyrinnön kesäkuun kisatTampere
16.06.Suomen KultapörssikisatAkaa / Viiala
16.06.Avoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula
16.06.Silja Line SeurakisatIkaalinen
17.06.Viikkokisat IVirrat
17.06.SeurakisatVirrat
18.06.SisulisätOrivesi
22.06.Forssan Salaman viikkokisatForssa
22.06.Forssan Salaman estetreenikilpalut Forssa
24.06.Virtain KansallisetVirrat
27.-28.06.Pyrinnön kesäkirmaisutTampere
30.06.KU-68 Viikkokisa IKangasala
01.-02.07.HämSy:n 17 v pm-kilpailutYlöjärvi
01.07.Junnut RadalleTampere
02.07.LeKi YU:n viikkokisa IIILempäälä
02.07.SeurakisatLempäälä
02.07.SisulisätOrivesi
06.07.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
06.07.SeurakisatTammela
07.07.HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12, T/P13Urjala
08.07.Orivesi Games SAUL:n kansallinen kilpailuOrivesi
08.07.HämSY:n pm--sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Hämeenlinna
09.07.LeKi YU:n välikisaLempäälä
09.07.HämSYn sisulisäottelut T/P9, T10, P14/15Akaa, Toijala
13.07.Hämeenlinnan Tarmon nuorisokisatHämeenlinna
13.07.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
15.07.Viikkokisat IIVirrat
15.-16.07.Mansen matalankynnyksen seiväskisatTampere
15.07.Silja Line SeurakisatVirrat
16.07.RatakymppiForssa
16.07.Ryskeen Kesä-CUP/Ryskeen MestaruuskisatTammela
19.07.VarstakisatUrjala
20.07.Forssan Salaman viikkokisatForssa
21.07.SeurakisatIkaalinen
21.07.ViikkokisatUrjala
22.-23.07.Tampereen teemakisaTampere
23.07.LeKi YU:n viikkokisa IVLempäälä
23.07.SeurakisatLempäälä
23.07.SisulisätOrivesi
25.-26.07.HämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere
27.07.Hämeenlinnan Tarmon viikkokisatHämeenlinna
27.-28.07.Hämsyn M/N pm-kisat Nokia
29.07.Junnut RadalleTampere
29.07.Salaman Holjat nuorisokisatForssa
30.07.SisulisätOrivesi
30.07.PiiriotteluPori
01.08.Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, puolimaraton ja kymppiHämeenlinna
02.08.Toijala Junior GamesAkaan Toijala
02.08.KieKuMo Cup IIIVirrat
02.08.AluemestaruusviestitTampere
03.08.Tampereen mestaruuskilpailutTampere
03.08.Tampereen mestaruuskilpailutTampere
04.08.Silja Line SeurakisatIkaalinen
05.08.Viikkokisat IIIVirrat
05.08.Hämeen piirin III-lohkon yleisurheilukilpailutForssa
05.08.Silja Line SeurakisatVirrat
06.08.Hippo viikkokisaValkeakoski
06.08.Osuuspankin HIPPO-kisatLempäälä
06.08.SeurakisatLempäälä
06.08.SisulisätOrivesi
07.-09.08.SM-kilpailut M/N17-16Pedersöre
07.-09.08.SM-kilpailut P/T 15-14Naantali
11.08.SeuranmestaruuskilpailutUrjala
12.08.HämSY:n Seuracup 2. osakilpailu 2.divTammela
12.08.Avoimet Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula
12.08.Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisaNokia
13.08.Avoimet seuran mestaruuskisatOrivesi
15.08.Ryskeen Kesä-CUPTammela
13.-16.08.Kalevan KisatTurku
18.08.Ikaalisten SyyskisatIkaalinen
18.08.Hippo-kisatAkaan Toijala
18.08.Säästöpankin kesäkisatUrjala
19.08.Seuran mestaruuskilpailuVirrat
19.08.Silja Line SeurakisatVirrat
20.08.Akaan kaupunginmestaruuskilpailutAkaa / Viiala
20.08.LeKi:n yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä
20.08.SeurakisatLempäälä
20.08.SisulisätOrivesi
20.08.Ylöjärven Urheilijat Elokuun kisatYlöjärvi
21.-23.08.SM-kilpailut M/N22-19Kemi
22.08.13v aluehuipentuma, lounainen alueForssa
23.08.HämSY:n pm-sisulisäviestitLempäälä
25.08.Urjalan kunnanmestaruuskisatUrjala
26.08.Junnut RadalleTampere
29.-30.08.SM-moniottelut M/N22-19-17Hämeenlinna
29.-30.08.SM-moniottelut T/P15-14Janakkala
29.08.XXXVII Västilän maraton ja puolimaratonOrivesi
30.08.HämSYn N/M pm 10 000mTampere
30.08.Valkeakosken NuorisokisatValkeakoski
30.08.Hervannan XXVIII JuhlakilpailutTampere
03.09.SisulisätOrivesi
05.09.Seuracup finaali A-sarjaIkaalinen
05.09.Seuracup finaali B-sarjaLempäälä
05.09.Seuracup-finaali C-sarjaHämeenlinna
07.09.Tammelan Kunnan MestaruuskilpailutTammela
09.09.Lempäälän yleisurheilumestaruuskilpailutLempäälä
10.09.SisulisätOrivesi
12.09.VehUn SyyskisatTampere
12.09.Tampere PuolimaratonTampere
12.09.48.KuulakisaHämeenkyrö
12.-13.09.SM-viestitKotka
19.09.HämSYn pm-sisulisäottelut IITampere
19.-20.09.Seuran mestaruusheitotTampere
24.09.HämSY:n pm-sisulisämaastoviestiTammela
26.-27.09.Lounaisen alueen aluemestaruusottelutLaitila
26.09.SM-maantiekävelytLapua
27.09.SM-maastotKurikka
03.10.pm-sisulisämaastotKangasala
10.10.SM-maraton ja -maantiejuoksutVantaa