Kilpailukalenteri + pm-kisa tuloksia

Kilpailukalenteri 2019

 

Täydelliset kutsut löytyy osoitteesta kilpailukalenteri.fi

Tuloksista julkaistaan vain pm- ja vattenfall-seuracup-kilpailujen tulokset, muuten tulokset löytyvät tilastopajan-sivuilta.

14.4.Toijala HölkkäAkaa, Toijala
14.4.SM maantiejuoksutVantaa
24.4.HämSY:n pm-maastojuoksut M/N, M/N19, M/N17, P/T15Tampere
27.4.Merjan ja Tuuren heitotTampere
28.4.AulankojuoksuHämeenlinna
28.4.VehU KatujuoksuTampere
4.5.XXXVI Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi
5.5.Kansainvälinen 47. Pyynikki-juoksuTampere
5.5.SM maastotJanakkala
10.5.ANMJ-lounainen alue, leirikilpailutTammela
11.5.HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksutLempäälä
16.5.Hakan VikkokisaValkeakoski
16.5.SisulisätOrivesi
18.-19.5.AluemestaruusottelutTampere
19.5.KieKuMo Cup IVirrat
23.5.SisulisätOrivesi
25.5.Hämsy pm-rata ja sisulisäkävelytNokia
25.5.ECCC B ryhmäTampere
26.5.Pyrinnön heitotTampere
26.5.KieKuMo Cup IIVirrat
27.5.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
28.5.III-lohkon kisatUrjala
30.5.Ikaalisten kansallisetIkaalinen
30.5.Seuraottelu TARMO-KISKO-HSUHämeenlinna
30.5.Kesäliiga 1.osakilpailuTammela
30.5.SisulisätOrivesi
3.6.NoU Kesäkuun KisaNokia
5.6.Vehmaisten Urheilijat 90v juhlakilpailuTampere
5.6.Motonet GPLahti
6.6.Virtain Urheilijoiden 90 v. JuhlakilpailuVirrat
6.6.Tarmon ViikkokisatHämeenlinna
6.6.Hervannan Kesäliiga IITampere
6.6.SisulisätOrivesi
8.6.Forssan Salaman nuorisokilpailutForssa
8.6.EstejuoksutForssa
8.6.47.KuulakarnevaalitHämeenkyrö
8.6.Pyrinnön heitotTampere
9.6.Akaan Seudun NuorisokisatAkaa, Toijala
9.6.SM maantiekävelytSavonlinna
11.6.PNG, IAAF World ChallengeTurku
11.6.Tampereen nuorten yu mestaruuskilpailutTampere
11.6.Tampereen mestaruuskilpailutTampere
12.6.Junnut radalleTampere
12.6.ViikkokisatVirrat
13.6.3 - lohkon kilpailutTammela
13.6.SisulisätOrivesi
13.6.M/N pm-kilpailut, 1.päiväTampere
14.-16.6.YAGLahti
15.6.Forssan Suvi-iltaForssa
16.6.KieKuMo Cup IIIVirrat
16.6.Eeles Landström GamesAkaa, Toijala
17.6.Forssan Salaman ViikkokisatForssa
17.6.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
19.6.Motonet GPJyväskylä
19.6.Junnut radalleTampere
20.6.SisulisätOrivesi
21.6.Ikaalisten JuhannuskisatIkaalinen
24.6.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
25.6.HämSY:n Seuracup 1-osakilpailu 2-divisioonaYlöjärvi
25.6.HämSY:n Seuracup 1.div. 1.osakilpailuForssa
27.-30.6.Lajikarnevaalit 
3.7.Motonet GPTampere
3.7.Junnut radalleTampere
3.7.Viikkokisat IIVirrat
3.7.Kesäliiga IVValkeakoski
4.7.Seuraottelu Toijalan Vauhti/Viialan Valtti - Forssan SalamaAkaa, Toijala
4.7.SisulisätOrivesi
4.7.Ryskeen ViikkokisatTammela
7.7.KävelycupUrjala
8.7.Tarmon NuorisokisatHämeenlinna
9.7.HämSY:n pm-sisulisäottelut T/P12-13Urjala
10.7.HämSYn pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14, T15Hämeenlinna
11.7.HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14/15Akaa, Toijala
11.7.SisulisätOrivesi
15.7.ViikkokisatUrjala
16.-17.7. HämSY:n pm-M/N17Ylöjärvi
17.7.Motonet GPLapinlahti
17.7.Junnut radalleTampere
17.7.Forssan Salaman 2. ViikkokisatForssa
18.7.SisulisätOrivesi
18.7.Ryskeen ViikkokisatTammela
18.7.RatakymppiForssa
22.7.Tarmon ViikkokisatHämeenlinna
23.7.HämSYn N/M pm-kisat, 2. päiväTampere
24.7.Motonet GPJoensuu
27.-28.7.pm-sisulisähuipentumaTampere
30.7.PiiriotteluHämeenlinna
30.7.SeuranmestaruuskisatUrjala
31.7.Junnut radalleTampere
31.7.Kesäliiga VHämeenlinna
31.7.Forssan Salaman JuniorikisatForssa
1.-4.8.Kalevan kisatLappeenranta
1.8.SisulisätOrivesi
3.8.Toijala Junior GamesAkaa
3.8.Hämeenlinnan Kaupunkimaraton, Puolimaraton ja KymppiHämeenlinna
4.8.VarstakisatUrjala
6.8.Seuracup 2. osakilpailuValkeakoski
7.8.HämSY:n Seuracup 1.Div. 2. osakisaNokia
7.8.Humppilan kisatHumppila
7.8.Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula
8.8.SisulisätOrivesi
9.-11.8.Euroopan joukkuemestaruuskilpailut, SuperliigaBydgoszcz, POL
9.-11.8.SM M/N17,16Kankaanpää
9.-11.8.SM P/T15,14Lahti
12.8.Ylöjärven Urheilijat elokuun kisatYlöjärvi
12.8.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
13.8.Hippo-kisatAkaa, Toijala
13.8.Säästöpankin kesäkisatUrjala
14.8.Kesäliiga VehU / Junnut radalleTampere
14.8.ViiskuntakisatVirrat
14.8.3. Lohkon yleisurheilukilpailutForssa
15.8.Hakan mestaruuskisatValkeakoski
15.8.SisulisätOrivesi
18.8.Aluemestaruuskilpailut T/P13Naantali
17.-18.8.SM moniottelutKauhava&Lapua
18.8.Motonet GPEspoo
20.8.Akaan kaupunginmestaruuskilpailut - Kesäliiga VIIAkaa
20.8.KunnanmestaruuskilpailutUrjala
21.8.AluemestaruusviestitSastamala
21.8.Junnut radalleTampere
21.8.Seuran mestaruuskisatVirrat
22.8.Avoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi
23.8.SisulisätOrivesi
24.8.Hämsy pm-sisulisäviestitNokia
24.-25.8.Ruotsi-Suomi M/N, M/N17Tukholma
25.8.Hervannan XXVII JuhlakilpailutTampere
25.8.HämSYn N/M pm 10 000mTampere
25.8.Pyrinnön heitotTampere
26.8.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
27.8.Ikaalisten SyyskisatIkaalinen
30.8.-1.9.SM M/N22,19Porvoo
31.8.Seuracup finaalit 
1.9.VehU 1929 juhlakilpailuTampere
5.9.SisulisätOrivesi
7.-8.9.SM viestitYlivieska
8.9.Valkeakosken NuorisokisatValkeakoski
9.9.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
14.-15.9.KLLLaitila
14.9.Pyrinnön heitotTampere
15.9.Tampere PuolimaratonTampere
16.9.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere
21.9.pm-sisulisäottelut IITampere
21.9.SM-maratonEspoo
25.9.HämSY:n pm-sisulisämaastoviestiTammela
27.9.-6.10.MM-kilpailutDoha, QAT
28.9.Seuran avoimet mestaruusheitotTampere
10.11.PM-maastotHeinola
8.12.EM-maastotLissabon, POR