Kilpailukalenteri + pm-kisa tuloksia

Kilpailukalenteri 2018

 

Täydelliset kutsut löytyy osoitteesta kilpailukalenteri.fi

Tuloksista julkaistaan vain pm- ja vattenfall-seuracup-kilpailujen tulokset, muuten tulokset löytyvät tilastopajan-sivuilta.

14.4.SM-maantiejuoksutHeinola
22.4.Toijala HölkkäAkaa, Toijala
25.4.           HämSY:n pm-maastot M/N,M/N19,M/N17,P/T15Tampere
29.4.Vehu katujuoksuTampere, Vehmainen
5.5.XXXV Västilän Maraton ja puolimaratonOrivesi
6.5.SM-maastotSalo
10.5.HämSY:n pm-sisulisämaastotLempäälä
11.5.ANMJ lounainenalue leirikilpailutTammela, Eerikkilä
12.5.46. AulankojuoksuHämeenlinna
17.5.SisulisätOrivesi
18.5.ANMJ lounainenalue leirikilpailutTammela, Eerikkilä
19.5.Kansallinen kilpakävelycupUrjala
19.5.HämSY:n pm-ratakävelyt M/N,M/N19,M/N17+pm-sisulisäkävelytUrjala
19.5.Nuorison KirmaisutTampere, Ratina
20.5.Kansainvälinen 46. Pyynikki-juoksuTampere, Ratina
23.5.KLL maastojuoksutLempäälä
23.5.SAKU gamesTampere, Ratina
24.5.46.kuulakarnevaaliHämeenkyrö
24.5.SisulisätOrivesi
24.5.Kesäliiga 1.Valkeakoski
25.5.School Athletic GamesTammela
26.-27.5.AluemestaruusottelutKangasala
26.5. ECCC B-ryhmä M/NTampere, Ratina
29.5.Ikaalisten KansallisetIkaalinen
31.5.SisulisätOrivesi
3.6.Virtain KansallisetVirrat
4.6.HippokisatUrjala
6.6.Vehmainen kesäkuun kilpailuTampere, Vehmainen
7.6.SisulisätOrivesi
7.6.Kesäliigan  2. osakilpailuTampere, Hervanta
9.6.Tarmon NuorisokisatHämeenlinna
9.6.Forssan Salaman estejuoksukilpailutForssa
10.6.Kesän kansalliset / Eeles Landströmin nimikkokilpailuAkaa, Toijala
12.6.Tarmon ViikkokisatHämeenlinna
12.6.Suomen KultapörssikisatAkaa, Viiala
12.6.Tampereen mestaruuskilpailutTampere, Ratina
12.6.Tampereen nuorten mestaruuskilpailutTampere, Ratina
13.6.Junnut radalleTampere, Vehmainen
13.6.ViikkokisatVirrat
13.6.Forssan Salaman viikkokisatForssa
14.6.SisulisätOrivesi
16.6.Forssan Suvi-iltaForssa
16.6.Tapio Rautavaaran kentän vihkiäiskilpailutNokia
17.6.Akaan Seudun Nuorisokisat/ Kesäliiga 3.Akaa, Toijala
17.6.SM-maantiekävelytEspoo
18.6.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere, Ratina
19.6.-->27.6.HämSY:n pm-M/N 1.päiväTampere, Ratina
20.6.Junnut radalleTampere, Vehmainen
21.6.SisulisätOrivesi
22.6.Ikaalisten JuhannuskisatIkaalinen
25.6.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere, Ratina
26.6.Seuracup Hämsy II- divisioonaValkeakoski
26.6.Seuracup Hämsy 1.- divisioonaForssa
27.6.Junnut radalleTampere, Vehmainen
28.6-1.7.Lajikarnevaalit 
28.6.Korkeuskarnevaalit, nuorten sarjat 
30.6.Korkeuskarnevaalit, pääkilpailu 
1.7.Korkeuskarnevaalit, leirikilpailu 
3.7.HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T12-13v.Akaa, Viiala
4.7.Junnut radalleTampere, Vehmainen
4.7.HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11, T14/15Kangasala
5.7.HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10, P14 ja P15Akaa, Toijala
5.7.SisulisätOrivesi
6.7.HämSY:n M/N pm-kisat 2.päiväNokia
7.7.Seuraottelu Forssan Salama-Toijalan Vauhti- Viilalan ValttiForssa
8.7.Vuores-juoksuTampere
10.7.ViikkokisatUrjala
10.7.Kesäliiga IV / KU-68 Viikkokisa IIKangasala
10.-15.7.Nuorten MM-kilpailut M/N19Tampere
11.7.Junnut radalleTampere, Vehmainen
11.7.Humppilan urheilukentän avajaiskilpailutHumppila
12.7.SisulisätOrivesi
17.7.Tarmon ViikkokisatHämeenlinna
18.7.Junnut radalleTampere, Vehmainen
18.7.ViikkokisatVirrat
18.7.Forssan Salaman JuniorikisatForssa
19.-22.7.Kalevan KisatJyväskylä
19.7.SisulisätOrivesi
19.7.RatakymppiForssa
22.7.VarstakisatUrjala
24.7.Kesäliiga 5.Akaa, Viiala
25.7.Junnut radalleTampere, Vehmainen
25.7.3 Lohkon yleisurheilukilpailut Forssa
25-26.7.HämSYn 17v pm-kilpailutHämeenlinna
26.7.SisulisätOrivesi
28-29.7.HämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere, Ratina
31.7.Urjalan Urheilijoiden mestaruuskisatUrjala
31.7.PiiriotteluLaitila
1.8.Tarmon Viikkokisat/ Kesäliiga 6.Hämeenlinna
1.8.Junnut radalleTampere, Vehmainen
2.8.Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula
3.-5.8.SM M/N 22, 19Laitila
3.8.SisulisätOrivesi
4.8.Toijala Junior GamesAkaa, Toijala
5.8.Seuracup Hämsyn 1.divisioonan 2. osakisaNokia
5.8.Seuracup Hämsyn 2.divisioonan 2. osakisaYlöjärvi
6.-12.8.EM-kilpailutBerliini, GER
6.8.ViiskuntakisatVirrat
8.8.Forssan Salaman viikkokisatForssa
8.8.Junnut radalleTampere, Vehmainen
9.8.SisulisätOrivesi
10.-12.8.SM P/T 15,14Saarijärvi
10.-12.8.SM M/N 17,16Espoo
11.8.Kangasalan puolimaratonKangasala
14.8.Säästöpankin kesäkisatUrjala
15.8.Junnut radalleTampere, Vehmainen
15.8.Seuran mestaruuskisatVirrat
16.8.SisulisätOrivesi
17.8.Avoimet Ylöjärven kaupunginmestaruuskilpailutYlöjärvi
18.8.HämSY:n pm-sisulisäviestitForssa
19.8.Hippo-kisatAkaa, Toijala
19.8.AluemestaruusviestitTurku
21.8.Urjalan kunnanmestaruuskisatUrjala
22.8.Hakan mestaruuskisatValkeakoski
23.8.SisulisätOrivesi
24.8.TähtikisatTampere
25.-26.8.SM-moniottelut M/N22-17, P/T15,14Oulu, Kempele
25.8.HämSYn pm 10 000mTampere, Hervanta
25.8.Hervannan XXVI JuhlakisatTampere, Hervanta
26.8.Kaukajärvi YmpärijuoksuTampere
29.8.Avoimet seuranmestaruuskilpailutMänttä-Vilppula
29.8.Forssan Salaman mestaruuskisatForssa
30.8.SisulisätOrivesi
31.8.-1.9.Suomi-Ruotsi M/N&M/N17Tampere
1.9.Seuracup Giga -sarjan finaaliValkeakoski
1.9.Seuracup TERA-sarjan finaaliNokia
1.9.SeuraCup Kilo-sarjan finaali Tampere, Hervanta
1.9.Seuracup Mega-sarjan finaaliUrjala
6.9.SisulisätOrivesi
6.9.Ikaalisten SyyskisatIkaalinen
8.-9.9.SM-viestitMikkeli
9.9.Valkeakosken NuorisokisatValkeakoski
15.-16.9.KLL:n mesteruuskilpailutHämeenlinna
17.9.Osuuspankin HIPPO-ViikkokisatTampere, Ratina
22.9.SM-maratonLappeenranta
22.9.HämSY:n pm-sisulisäottelut 2Tampere, Ratina
26.9.HämSY:n pm-sisulisämaastoviestiLempäälä
29.9.TU-38 avoimet seuran mestaruusheitotTampere, Pirkkahalli
30.9.TU-38 avoimet seuran mestaruusheitotTampere, Hervanta

Kilpailukalenteri 2017

 

Täydelliset kutsut löytyy osoitteesta kilpailukalenteri.fi

Tuloksista julkaistaan vain pm- ja vattenfall-seuracup-kilpailujen tulokset, muuten tulokset löytyvät tilastopajan-sivuilta.

Huhtikuu  
22.4.SM-maantiejuoksutEspoo
27.4.Pm-maastojuoksut M/N, M/N19, M/N17Valkeakoski
Toukokuu  
7.5.SM-maastotHeinola
13.5.Pm-sisulisämaastojuoksut T/P 9-15v.Valkeakoski
23.5.Aluemestaruus kävelytLaitila
27.-28.5.AluemestaruusottelutLaitila
Kesäkuu  
11.6.SM-maantiekävelytLaitila
19.6.Aluemestaruusviestit Tampere, Ratina
28.6.Pm-M/N ensimmäinen päiväNokia
Heinäkuu  
4.7.Seuraottelut 1-div.Lempäälä
6.7.Seuraottelut 2.div.Valkeakoski
8.-9.7.SM-viestitTampere, Ratina
10.7.HämSY:n pm-sisulisäottelut P/T9, T10 ja P/T14Akaa, Viiala
11.7.HämSY:n pm-sisulisäottelut 12-13vHämeenlinna
12.7.HämSY:n pm-sisulisäottelut P10, P/T11 ja P/T15Toijala
14.7.Pm-M/N toinen päiväTampere, Ratina
17.7.Pm-ratakävelyt M/N, M/N19, M/N17+pm-sisulisäkävelytNokia
18.7.Pm M/N17 ensimmäinen päivä Kangasala
20.-23.7.Kalevan kisatSeinäjoki
29.-30.7.Pm-sisulisähuipentuma 9-15v.Tampere, Ratina miniottelut
Elokuu  
2.8.-->1.8.Pm-M/N17 toinen päiväTampere, Ratina
4.-6.8SM 19,22Kauhava
7.8.Seuraottelut 1-div.Nokia
7.8.Seuraottelut 2.div.Urjala
19.8.Pm-sisulisäviestitHämeenlinna
25.-27.8.SM P/T15,14Raasepori
25.-27.8.SM M/N17,16Iisalmi
Syyskuu  
3.9.HämSY:N pm-10 000m M/NTampere, Hervanta
9.-10.9.SM-moniottelut M/N22-17, P/T15,14Hyvinkää, Riihimäki
16.9.SM-maratonJyväskylä
17.9.Pm-sisulisäottelut 2 T/P9-13v.Tampere, Ratina
27.9.Pm-sisulisämaastoviesti Akaa, Toijala

Kilpailukalenteri 2016

 

Täydelliset kutsut löytyy osoitteesta kilpailukalenteri.fi

Tuloksista julkaistaan vain pm- ja vattenfall-seuracup-kilpailujen tulokset, muuten tulokset löytyvät tilastopajan-sivuilta.

Huhtikuu  
16.4.SM-maantiejuoksutJyväskylä
28.4.Pm-maastojuoksut M/N, M/N19, M/N17Kangasala
Toukokuu  
8.5.SM-maastotVöyri
14.5.HämSY:n pm-sisulisämaastojuoksutVirrat
22.5.Pm-maantieForssa
28.-29.5.AluemestaruusottelutKangasala
Kesäkuu  
12.6.SM-maantiekävelytTurku
15.6.AluemestaruusviestitSatakunta
Heinäkuu  
2.-3.7.SM-viestitHelsinki
5.7.Pm-sisulisäottelut 12-13v.Akaa, Viiala
5.-6.7.Pm-sisulisäottelut 9.-11v., 14.-15v.Akaa, Toijala
12.7. -> 25.8.Pm-M/N 2.päiväTampere, Ratina
14.7.Pm-ratakävelyt M/N, M/N19, M/N17+pm-sisulisäTampere, Hervanta
16.7.Virtain TähtikisatVirrat
18.7.Lounaisen alueen aluemestaruuskilpailut M/N 19Forssa
21.-24.7.Kalevan KisatOulu
23.-24.7.-> 17.-18.9.Pm-sisulisähuipentumaTampere, Ratina
26.7.-> 28.7.Pm M/N17 1.päiväTampere, Ratina
30.7.HämSY:n pm-maraton M/NHämeenlinna
Elokuu  
3.8.Pm-M/N17 2.päiväHämeenlinna
5.-7.8.SM-kisat M/N22, 19Lappeenranta
8.8.Piiriottelu 
9.8.Vattenfall Seuracup 1.divisioona 2.osaNokia
9.8.Vattenfall Seuracup 2. divisioona 2. osaKangasala
13.8.Pm-sisulisäviestitForssa
19.-21.8.SM P/T15, 14Hämeenlinna
19.-21.8.SM M/N 17, 16Kajaani
25.8.Pm-M/N 2.päiväTampere, Ratina
26.-28.8SM-moniottelut M/N22-17, P/T 15, 14Joensuu&Kuopio
27.8.HämSY:n pm-M/N 10 000mTampere, Hervanta
Syyskuu  
10.9.Pm-sisulisäottelu 2Tampere, Ratina
17.-18.9.Pm-sisulisähuipentumaTampere, Ratina
21.9.HämSY:n pm-sisulisämaastoviestitLempäälä
25.9.SM-maratonLahti

Kilpailukalenteri 2015

 

Täydelliset kutsut löytyy osoitteesta kilpailukalenteri.fi

Tuloksista julkaistaan vain pm- ja vattenfall-seuracup-kilpailujen tulokset, muuten tulokset löytyvät tilastopajan-sivuilta.

Huhtikuu  
18.04.SM-maantiejuoksutSiuntio
28.04.HämSY:n pm-maastotKangasala
   
Toukokuu  
10.05.SM-maastotImatra
14.05.Hämsyn sisulisä pm-maastot   joukkueNokia
17.05.Hämsyn pm- maantiejuoksutForssa
23.-24.05.Aluemestaruusottelut ja M/N19 aluemestaruusesteetSastamala
   
Kesäkuu  
10.06.Vattenfall Seuracup 1.divisioona 1.osaLempäälä
10.06.Vattenfall-seuracup 2.divisioona 1.osaAkaa/Viiala
14.06.SM-maantiekävelytEspoo
16.06.Aluemestaruus- viestitTurku
30.06.-01.07.

HämSY:n sisulisäottelut 9-11. ja 14-15v. 1.pvä    2.pvä

Urjala
   
Heinäkuu  
01.07.HämSY:n pm-sisulisäottelut 12-13v.Ylöjärvi
04.-05.07.SM-viestitSeinäjoki
14.07.HämSY:n pm-rata- ja sisulisäkävelytTampere
20.-21.7.HämSY:n pm-M/NIkaalinen
25.07.HämSY:n pm-maratonHämeenlinna
29.07.Vattenfall- seuracup 1.div. 2-osaForssa
30.07.-02.08.Kalevan kisatPori
   
Elokuu  
03.08.Vattenfall-seuracup 2.div. 2-osaValkeakoski
04.-05.08.HämSY:n M/N 17 pm-kilpailutKangasala
04.-05.08.Lounaisen aluemestaruuskilpailut M/N 19Kangasala
08.-09.08.HämSY:n pm-sisulisähuipentumaTampere
15.08.HämSY:n pm-sisulisäviestitTampere
15.-16.08.SM-kilpailut M/N19Savonlinna
15.-16.08.SM-kilpailut M/N22Lahti
21.-23.08.SM-kilpailut M/N17,16Kalajoki
21.-23.08.SM-kilpailut P/T15,14Oulu
   
Syyskuu  
05.-06.09.SM-moniottelut M/N22,19,17, P/T15,14Sastamala ja Huittinen
06.09.HämSY:n M/N pm- 10 000mTampere
19.09.HämSY:n pm-sisulisäottelut IITampere
20.09.Avoimet HämSYn pm-maantiekävelytTampere
23.09.HämSY:n pm-sisulisämaastoviestitAkaa, Toijala
26.09.SM-maratonPyhtää

 

Kilpailukalenteri 2014

 

Huhtikuu    
19.04.SM-maantiejuoksu Heinola, Vierumäki
Toukokuu    
03.05.Aluemestaruusmaastot Lempäälä
11.05.SM-maastot Lempäälä
18.05.HämSY:n pm-maantiejuoksut Forssa
24.05.HämSY:n Sisulisämaastojuoksut Kangasala
24.-25.05.Aluemestaruusottelut Laitila
25.05.Aluemestaruusesteet M/N19 Laitila
Kesäkuu    
10.-11.06.HämSY:n pm-sisulisäottelut 9-11v ja 14-15v Kangasala
11.06.HämSY:n pm-sisulisäottelut 12-13 v. Akaa / Viiala
15.06.SM-maantiekävelyt Vaasa
17.06.Vattenfall Seuracup 1.osa 1.divisioona Lempäälä
17.06.Vattenfall Seuracup Hämsyn 2.Div. 1.osakilpailu Kangasala
24.06.Alueviestit Tampere
Heinäkuu    
05.-06.07.SM-viestit 2014 Lahti
08.07.HämSY:n pm-rata- ja sisulisäkävelyt Kangasala
10.07.M/N19 aluemestaruuskilpailut (1.pvä) Raisio
10.-11.07.HämSYn N/M17 pm-kisat Tampere
16.-17.07.HämSY:n M/N pm-kilpailut Tampere
26.-27.07.HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere miniottelut
27.07.M/N19 aluemestaruuskilpailut (2.pvä) Raisio
30.07.Vattenfal Seuracup Hämsyn 1.Div 2.osakisa Nokia sekaviestit
30.07.Vattenfall Seuracup, 2 kilpailupäivä Akaa, Toijala sekaviestit
31.07.-03.08.Kalevan kisat Kuopio
Elokuu    
02.08.HämSY:n pm-maraton Hämeenlinna
07.08.Piiriottelu M/N17 Uusikaupunki
09.-10.08.SM-kilpailut M/N22 Seinäjoki
09.-10.08.SM-kilpailut M/N19 Huittinen
10.08.HämSY:n pm-sisulisäviestit Valkeakoski
22.-24.08.SM-kilpailut M/N17,16 Kotka
22.-24.08.SM-kilpailut P/T15,14 Raisio
Syyskuu    
06.-07.09.SM-moniottelut M/N22-17, P/T15,14 Pietarsaari
06.-07.09.SM-moniottelut M/N22-17, P/T15,14 Uusikaarlepyy
07.09.HämSY:n ja SatY:n pm 10000m Tampere
13.09.HämSY:n pm-sisulisäottelut II Tampere
17.09.HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Hämeenlinna
20.09.SM-maraton Lappeenranta (Joutseno)

 

Kilpailukalenteri 2013

 

Huhtikuu  
20.04.SM-maantiejuoksutTuusula
29.04.HämSY:n pm-maastotTampere, Kauppi
Toukokuu  
09.05.HämSY:n pm-sisulisämaastotTammela
12.05.SM-maastotVantaa
19.05.HämSY:n pm-maantiejuoksutForssa
Kesäkuu  
09.06.HämSY:n pm-sisulisäviestitKangasala
15.-16.06.Aluemestaruus ottelutTampere, Ratinapvä1  pvä2
16.06.SM-maantiekävelytKonnevesi
19.06.HämSY:n Vattenfall seuracup 1.div.Nokia
19.06.HämSY:n Vattenfall seuracup 2.div.Forssa
25.06.Aluemestaruus viestijuoksutTurku
Heinäkuu  
06.-07.07.SM-viestitJoensuu
09.-10.07HämSY:n pm-sisulisäottelut 9-11,14-15Kangasala 1.pvä  2.pvä
10.07.HämSY:n pm-sisulisäottelut 12-13v.Akaa, Toijala
13.07.HämSY:n pm-maratonHämeenlinna
18.-19.07.HämSY:n pm-M/NForssa 1.pvä  2.pvä
22.7.HämSY:n Vattenfall seuracup 2.divAkaa/Toijala
23.07.HämSY:n pm-ratakävelytTampere
25.-28.07.Kalevan KisatVaasa 1.pvä  2.pvä  3.pvä 4.pvä
30.07.Aluemestaruus M/N19 1.päiväTurku
31.07-01.08.HämSY:n pm-M/N17Ruovesi  1.pvä  2.pvä
Elokuu  
01.08.Aluemestaruus M/N19 2.päiväHuittinen
03.-04.08.HämSY:n pm-sisulisähuipentumaRatina 1.pvä   2.pvä
08.08.Piiriottelu M/N17Seinäjoki
10.08.HämSY:n Vattenfall seuracup 1.div.Lempäälä
10.-11.08.SM M/N19Lappeenranta 1pvä  2pvä
23.-25.08.SM M/N17,16 1pvä  2pvä  3pväTurku
23.-25.08.SM P/T15,14 1pvä  2pvä  3pväOrimattila
31.08.-01.09.SM M/N22Raahe 1pvä  2pvä
Syyskuu  
01.09.HämSY:n pm 10000mTampere, Hervanta
06.-08.09.SM-moniottelut M/N22-17, P/T15,14Vihti 1pvä  2pvä  3pvä , Raasepori 1pvä  2pvä  3pvä
14.09.SM-maratonJyväskylä
14.09.HämSY:n pm-sisulisäottelut 2Tampere, Ratina
19.09.HämSY:n pm-sisulisämaastoviestiValkeakoski
28.09.Aluemestaruus pitkät kävelytTampere, Lamminpää

 

Kilpailukalenteri 2012

 

Kesäkuu      
21.04.SM-maantiejuoksut Kuopio  
Toukokuu      
03.05.HämSY:n pm-maastojuoksut Tampere/Kauppi  
13.05.SM-maastojuoksut Pudasjärvi  
17.05.HämSY:n pm-sisulisämaastot Lempäälä  
20.05.HämSY:n pm-maantiejuoksut Forssa  
26.05.HämSY:n pm-maraton Valkeakoski  
26-27.05.Pm-/aluemestaruus ottelut Ratina 1pvä 2pvä  
29.05.HämSY:n pm-ratakävelyt Tampere/Ratina  
Kesäkuu      
09.06.HämSY:n pm-sisulisäviestit Kangasala  
10.06.SM-tiekävelyt Vantaa  
12.06. HämSY:n Vattenfall 1.divisioonaNokia  
12.06. HämSY:n Vattenfall 2.divisioonaForssa  
Heinäkuu      
03.07.Pm/alueviestit Pori  
04-05.07.HämSY:n pm-sisulisäottelut 9-11 ja 14-15v. Kangasala 1pvä 2pvä  
05.07.HämSY:n pm-sisulisäottelut 12-13v. Akaa/Toijala  
14-15.07.SM-viestit Pori 1pvä 2pvä  
17-18.07.HämSY:n pm-M/N 17-19 Valkeakoski 1pvä 2pvä  
Elokuu      
01-02.08.HämSY:n pm-aikuiset Ikaalinen 1pvä 2pvä  
04-05.08.HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Ratina  
07.08.Piiriottelu M/N17 Sastamala  
09.08. HämSY:n Vattenfall 1.divisioona Lempäälä  
09.08. HämSY:n Vattenfall 2.divisioona    
11.-12.08SM M/N19 Kauhajoki La Su  
11.-12.08SM M/N 22 Mikkeli  
17.-19.08.SM P/T15-14 Vaasa  
17.-19.08.SM M/N 17-16 Espoo  
23.-26.08.Kalevan Kisat Lahti  
Syyskuu      
02.09.HämSY:n pm-10000m Tampere/Hervanta  
07.-09.09.SM-Moniottelut M/N22-19-17, P/T15-14 Turku 1pvä, 2pvä, 3pvä ja Raisio  
13.09.HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Akaa/Toijala  
22.09.HämSY:n pm-sisulisäottelut 2 Tampere/Ratina  
29.09.HämSY:n pm-pitkät kävelyt Tampere/Lamminpää  
Lokakuu      
14.10.SM-maraton Vantaa  

 

Kilpailukalenteri 2011

Toukokuu      
05.05. HämSY:n pm-maastot Tampere/KauppiTulokset
15.05. SM-maastot Nivala  Tulokset
19.05. HämSY:n pm-maantiejuoksut Forssa  Tulokset
22.05. HämSY:n pm-sisulisämaastot Virrat  Tulokset
28.-29.05. Pm+aluemestaruusottelut Uusikaupunki  1pvä   2pvä
Kesäkuu      
02.06. HämSY:n pm-ratakävelyt Tampere/Hervanta  Tulokset
12.06. SM-maantiekävelyt Kauhava  Tulokset
16.06. Vattenfall-seuraottelu 1-div. Nokia Tulokset
16.06. Vattenfall-seuraottelu 2-div Forssa  Tulokset
18.06. HämSY:n pm-maraton Forssa  Tulokset
21.-22.06. HämSY:n pm-sisulisäottelut 9,10,11,14,15 Kangasala  Pojat Tytöt
22.06. HämSY:n pm-sisulisäottelut 12-13v. Akaa/Toijala  Tulokset
28.06. Pm-viestit+aluemestaruus Tampere/Ratina  Tulokset
Heinäkuu      
09.-10.07. SM-viestit Tuusula  Tulokset
18.-19.07. HämSY:n pm-N/M 17-19 Forssa  1pvä  2pvä
28.-29.07. HämSY:n pm-N/M Tampere/Ratina  1pvä 2pvä
30.-31.07. HämSY:n pm-sisulisähuipentuma Tampere/Ratina  1pvä 2pvä
Elokuu      
02.08. Piiriottelu M/N 17 Hämeenlinna  Tulokset
04.-07.08. Kalevan Kisat Turku  to pe la su
12.-14.08. SM P/T15-14 Varkaus  tulokset
12.-14.08. SM M/N17-16 Jyväskyläpe la su
18.08. HämSY:n Vattenfall-seuraottelu 1.div. Lempäälä  Tulokset
18.08. HämSY:n Vattenfall-seuraottelu 2.div. Toijala  Tulokset
20.08. SM-maraton HelsinkiTulokset
20.-21.08. SM M/N19 Valkeakoski La Su
20.-21.08. SM M/N22 Uusikaupunki  La Su
26.-28.08. SM-moniottelut M/N22-19-17,P/T15-14 Oulu&Ii

II Pe La Su Oulu Pe La Su

Syyskuu      
04.09. HämSY:n pm 10 000m Tampere/Hervanta  Tulokset
11.09. HämSY:n pm-sisulisäviestit Nokia  Tulokset
18.09. HämSY:n pm-sisulisämaastoviestit Virrat  Tulokset Osuusajat
24.09. HämSY:n pm-sisulisäottelut 2 Tampere/Ratina  Tulokset
24.09. HämSY:n pm-pitkät kävelyt Tampere/Lamminpää  Tulokset

 

Kilpailukalenteri 2010

 

Maaliskuu

27.3.     pm-maantiejuoksut                             ForssaTulokset

Toukokuu

6.5. Pm-maastojuoksut Tampere/KauppiTulokset  
13.5. Pm-sisulisämaastojuoksut NokiaTulokset  
29-30.5. Pm-ottelut+aluemestaruus 13/15v.      Huittinen1pvä2pvä

Kesäkuu

6.6. pm-ratakävelyt TampereTulokset  
16.6. Vattenfall  1-osa 1.div. TampereTulokset  
16.6. Vattenfall  1-osa 2.div. ForssaTulokset  
22.-23.6. pm-sisulisäottelut 9-11v. ja 14-15 v. Akaa/ToijalaTytöt Pojat 1pvä2pvä
23.6. pm-sisulisäottelut 12-13v. KangasalaTulokset  
28.6. pm-viestit TurkuTulokset  

Heinäkuu

15.-16.7. pm M/N17-19 Tampere/RatinaTulokset 1pvä2pvä
17.7. pm-maraton HämeenlinnaTulokset  
21.-22.7. pm M/N ForssaTulokset 1pvä2pvä
24.-25.7. pm-sisulisähuipentuma Tampere/Ratina1.pvä T  1.pvä P  2.pvä T   2.pvä P  
28.7. Vattenfall 2-osa 1.div. Lempäälä  Tulokset  
28.7. Vattenfall 2-osa 2.div. Urjala  Tulokset  

Elokuu

3.8. Piiriottelu M/N17 UusikaupunkiTulokset
29.8. pm-sisulisäviestit KangasalaTulokset

Syyskuu

5.9. pm M/N 10 000m Tampere/Hervanta  Tulokset
19.9. pm-sisulisäottelut 2 P/T9-13 TampereTulokset
25.9. pm-pitkät kävelyt TampereTulokset
26.9. pm-sisulisämaastoviesti LempääläTulokset